TRABZON
FOTOĞRAF
SANATI
DERNEĞİ
31 . Yıl
FOTO FORUM
Türkiye
Fotoğraf
Sanatı
Federasyonu'nun
kurucu
üyesidir
    02.06.2010



Bu yıl 2.si düzenlenen Sanat etkinlikleri Resim-Heykel, Karikatür, Fotoğraf, Tiyatro, Müzik, Saydam Gösterisi, El Sanatları, Atölye Çalışması, Edebiyat, Şiir Dinletisi, Söyleşi, İmza Günü, Panel, Konferans, Belgesel, Kısa Film dallarında yapılıyor. İlk gün görsel sanatlardaki derneklerin toplu sergilerinin açılışıyla başlayan etkinliğe katılım yüksek oldu.

TRABZON SANATEVİ 2. SANAT GÜNLERİ PROĞRAMI
01-13 HAZİRAN 2010

01 HAZİRAN 2010 SALI

18.00  Açılış

 -Halkoyunları Gösterisi (Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği)

 -Protokol Konuşmaları

 -Sergi Açılışları

 Fotoğraf Sergisi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)

 Resim Sergisi (Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği)

 Resim Sergisi (Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği)

 Karikatür Sergisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)

 Trabzon Panoroması Karikatür Sergisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) 

-Kokteyl
 
02 HAZİRAN 2010 ÇARŞAMBA
11.00  Resim Atölye Çalışması (Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği)

15.00  Söyleşi (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği)
 “Trabzon Salnameleri”
 Kudret EMİROĞLU

18.00  Tiyatro (Trabzon Şehir Tiyatrosu)
 “Oyunun Adı Kül Kedisi”
 Yönetmen: Ali Kemal YILMAZ
 
20.00  Ney Dinletisi (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği)
 “Saz Eserleri”
 Şef: Özdemir HAFIZOĞLU

03 HAZİRAN 2010 PERŞEMBE

14.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Yarının Karikatürcüleri - Beşirli İMKB ilköğretim Okulu”
 Adnan TAÇ

15.00  Söyleşi (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği)
 “Trabzon Anıları”
 Attila AŞUT

18.00  Tiyatro (Tiyatro Zinos)
 “İşte Ahvalimiz-Müzikal Komedi”
 Yönetmen: İbrahim KAVZOĞLU 

20.00  Konser (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği)
 “Ney Topluluğu ”
 Şef: İlhan BARUTÇU

04 HAZİRAN 2010 CUMA
14.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Yarının Karikatürcüleri – 24 Şubat İlköğretim Okulu”
 Adnan TAÇ
 
15.00 Saydam Gösterisi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)
 “Anadolu Çeyiz Sandığı”
 Zafer BAKİ

18.00 İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi)
 “Evren ve İnsan Gizemleri-Araştırma İnceleme”
   Enver TİRYAKİ

 “Tohumu Yeşerten Rüzgar-Şiirler”
  Yahya DEMELİ

 “Sarkaç-Şiirler”
  İlhan SAĞLAM

20.00 Ney Dinletisi
 “Sufi-Trio”
 Şef : İlhan BARUTÇU

05 HAZİRAN 2010 CUMARTESİ
11.00 Resim Atölyesi (Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği)

14.00 Tiyatro (Çarşıbaşı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu)
 “Karagöz Efsanesi”
 Yönetmen: Abdulkadir Atalay

16.00 Söyleşi / İmza Günü (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği)
 “O Şarkı-Roman”
 Esma Ala TÜRKMEN

18.00 Saydam Gösterisi / Söyleşi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)
 “Gölgeler”
 Mustafa Reşat SÜMERKAN

20.00 Konser (Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği)
 “Türk Halk Müziği”

06 HAZİRAN 2010 PAZAR
11.00 Ebru Sanatı Atölyesi

14.00 Tiyatro (Pıtırcık Tiyatro Grubu-Fener Şehit M.Türk İlköğretim Okulu)
 “Ah Şu Büyükler”
 Yönetmen: Abdulkadir ATALAY

16.00 Şiir Dinletisi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği)
 “Şairlerin Dilinden”
 Sunan : Yılmaz TOPAL

18.00 Tek Kişilik Gösteri
 “Şiir ve Hikayeler”
 Oynayan    : Kadir BEKAR
 Yönetmen  : İbrahim KAVZOĞLU

20.00 Gitar Resitali
 “Ülke Mizah Ülkesi”
 Ali SEZGİN

07 HAZİRAN 2010 PAZARTESİ
13.00 Müzik Dinletisi (Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Grubu)
 “Konser”

14.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Yarının Karikatürcüleri – Cudibey İlköğretim Okulu”
 Adnan TAÇ

16.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Türk ve Dünya Karikatüründen Seçmeler”
 Tamer KÜÇÜK

17.00 Saydam Gösterisi(Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Mizah Karadeniz İnsanının Hamurunda Var-Karikatürler”
 Adnan TAÇ

18.00 İmza Günü / Söyleşi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği)
 Adem TUZCU
 İbrahim Hakkı GÜNDOĞDU

20.00 Tiyatro (Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği)
 “Savaş ve Kadın”
 Yönetmen: Dilek GÜVEN

08 HAZİRAN 2010 SALI
11.00 Folklör Gösterisi (Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği)

14.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Yarının Karikatürcüleri – Cumhuriyet İlköğretim Okulu”
 Adnan TAÇ

16.00 Söyleşi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)
 “Fotoğrafta Konu ve Tema”
 Mustafa Reşat SÜMERKAN

18.00 Söyleşi / Sunum
 “Gölgemin Düştüğü Bayırlar - Gezi”
 Hasan KANTARCI

20.00 Müzik Dinletisi  
 “Kanun Resitali – Solo Konser”
 Müfit Semih BAYLAN

09 HAZİRAN 2010 ÇARŞAMBA
13.00 Atölye Çalışması
 “Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme”
 Aydın ŞİMŞEK

15.00 İmza Günü
 Aydın ŞİMŞEK 

16.00 Söyleşi/İmza Günü (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği)
 “Memleket Şairi  Nabi Üçüncüoğlu”
 Ahmet ÖZER

18.00 İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi)
 “Eftina - Roman”
 Nurcan OFLUOĞLU

 “Lübnanlı Kızlar - Deneme”
 Müfit Semih BAYLAN

 “Filistin’de Aşk – Roman”
 Sevda KARAKÜTÜK

20.00 Saydam Gösterisi (Fotoğraf Sanatı Derneği)
 “Uzun İnce”
 H. Fahri GÜMÜŞTEKİN

10 HAZİRAN 2010 PERŞEMBE
13.00 Müzik Dinletisi (Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi)
 “Enstrümantal”

14.00 Şiir Atölye Çalışması
 “Ya Şiir Olmasaydı”
 Abdülkadir BUDAK

17.00 İmza Günü
 Abdülkadir BUDAK

18.00 Söyleşi (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği)
 “Şiirde Yolculuk” 
 Zekeriya SAKA

20.00 Konser (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği)
 “Türk Sanat Müziği Solistler Geçişi”
 Şef : Özdemir HAFIZOĞLU

11 HAZİRAN 2010 CUMA
14.00 Şiir Dinletisi ve Söyleşi
 Abdülkadir BUDAK
 Aydın ŞİMŞEK
 
16.00 İmza Günü
 Abdülkadir BUDAK
 Aydın ŞİMŞEK

18.00 Sunum (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi)
 “Denemeler”
 İbrahim SAĞLAM
 Sunanlar : Merve AK, Kadir BEKAR, Mürvet YAVUZ

20.00 Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Milli Mücadele Yılları Karikatürleri”
 Bülent SÜMER

12 HAZİRAN 2010 CUMARTESİ
11.00 Karikatür Atölyesi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)

13.00 Söyleşi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği)
 “Trabzon ve Müzik”
 Taşkın ÖZER
 Bekir GERÇEK

15.00 Panel (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
 “Karadeniz Uşağının Türk Mizahındaki Yeri”
 Hikmet AKSOY, Akdağ SAYDUT, Bülent OKUTAN, Gürol USTAÖMEROĞLU, Köksal ÇİFTÇİ

19.00 İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi)
 “Trabzon Basın Tarihi – Araştırma İnceleme”
 Hüseyin ALBAYRAK

13 HAZİRAN 2010 PAZAR
13.00 Kısa Film Gösterimi / Söyleşi
 “Sözün Bittiği An, Radikal-2’yi Sevgilinin Kafasına Fırlatmaktır”
 Müfit Semih BAYLAN

14.00 Söyleşi
 “Trabzon’un Türk Sinemasındaki Yeri”
 Derviş PASİN ( Animasyon Yönetmeni)
 Salih KALYON ( aktör)
 Aytekin ÇAKMAKÇI (Görüntü Yönetmeni)

17.00 1. Şiir ve Deneme Yarışması / Okuma ve Ödül Töreni
 “Trabzon Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi projesi”
 
18.00 1. Kısa Film Öykü Yarışması / Kısa Film Gösterimi ve Ödül Töreni
 “Trabzon Belediyesi ve Trabzon Sanatevi Derneği projesi”

20.00 Trabzon Sanatevi Plaket Töreni
 “Trabzon Sanatevine ve 2. Sanat Günlerine katkıda bulunanlar”
 
Kapanış

 

Adres : Kunduracılar Caddesi , Neşe Sokak No: 1 Kat 2 61200 TRABZON -TÜRKİYE : Address
Yazışma Adresi : P.K. 73 (P.O.Box 73) 61001 TRABZON - TÜRKİYE : Mail Address
Telefaks : +90 462 326 51 72 : Phone&Fax
e-posta : info@fotoforum.org.tr : e-mail